SUA: Doi polițiști au fost împușcați în statul Pennsylvania (presă)

Doi ofițeri de poliție au fost împușcați în statul Pennsylvania, la sud-vest de Pittsburgh, transmite joi site-ul WPXI/WWLP.

Primarul orașului a confirmat incidentul, care s-a produs joi la ora locală 03:30. Unul dintre agenți a fost transportat de urgență la un spital local, iar cel de-al doilea a fost dus cu elicopterul la un spital din Pittsburgh. Nu se cunoaște deocamdată starea de sănătate a celor doi polițiști.

La locul incidentului a fost trimisă o echipă SWAT. Potrivit sursei citate, nu există informații privind eventuale arestări, dar poliția a declarat reporterilor că respectivul cartier nu este sigur. Oamenilor care trăiesc în zonă li s-a spus să rămână în case și să încuie ușile.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas