SUA: Doi polițiști au fost împușcați în statul Pennsylvania (presă)

Doi ofițeri de poliție au fost împușcați în statul Pennsylvania, la sud-vest de Pittsburgh, transmite joi site-ul WPXI/WWLP.

Primarul orașului a confirmat incidentul, care s-a produs joi la ora locală 03:30. Unul dintre agenți a fost transportat de urgență la un spital local, iar cel de-al doilea a fost dus cu elicopterul la un spital din Pittsburgh. Nu se cunoaște deocamdată starea de sănătate a celor doi polițiști.

La locul incidentului a fost trimisă o echipă SWAT. Potrivit sursei citate, nu există informații privind eventuale arestări, dar poliția a declarat reporterilor că respectivul cartier nu este sigur. Oamenilor care trăiesc în zonă li s-a spus să rămână în case și să încuie ușile.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Trei roboțași defecți egalează prostia umană” / CTP, despre reprezentanții MApN care au prezentat incidentul din Galați

2 Prima declarație a lui Vladimir Putin despre drona căzută la Galați: „Să ne trimită resturile”

3 Primele imagini cu interiorul blocului din Galați lovit de drona rusească

4 Dispută pe drona de la Galați. Politicienii vorbesc de un atac, generalul Grecu îi contrazice: „A fost deturnată electronic”

5 O dronă rusească s-a prăbuşit pe un bloc din Galaţi și a explodat / Sunt persoane rănite și zeci de evacuați