SUA: Donald Trump s-a întâlnit cu femeile care îl acuză pe Bill Clinton de hărțuire sexuală

Candidatul republican la Casa Albă, Donald Trump, a organizat duminică la St. Louis (Missouri), cu câteva ore înainte de a doua dezbatere cu candidata democraților, Hillary Clinton, o conferință de presă împreună cu femeile care îl acuză de hărțuire sexuală pe fostul președinte Bill Clinton, transmite Reuters.

"Aceste patru femei foarte curajoase au cerut să fie aici", a declarat Donald Trump, alături de Juanita Broaddrick, Paula Jones, Kathleen Willey și Kathy Shelton.

Omul de afaceri a amenințat că va vorbi în cursul dezbaterii despre infidelitățile conjugale din trecut ale lui Bill Clinton și a intensificat atacurile împotriva fostului președinte, după ce vineri a fost dezvăluită o înregistrare video din 2005 în care făcea comentarii obscene într-o discuție despre femei cu un moderator de televiziune.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Sub conducerea lui Grindeanu, partidul se duce în cap” / Un primar PSD își anunță demisia

2 „O simplă oficină de spionaj într-un loc strategic”. Adrian Papahagi explică de ce închiderea Consulatului rus din Constanța este un semnal istoric

3 Cum și-a construit Radu Mazăre resortul de 1,5 milioane de euro din Madagascar: O provocare mai mare decât cele trei mandate din Constanța

4 Descoperire majoră în oncologie: amivantamab, tratamentul care a făcut să dispară complet unele tumori, disponibil și la noi în țară

5 Consulul Rusiei la Constanța, surprins la o petrecere înainte de expulzarea din România. A ascultat muzică rusească