SUA: Donald Trump se va întâlni cu aliații din NATO în luna mai (Casa Albă)

Donald Trump se va întâlni cu aliații din NATO în luna mai, a anunțat Casa Albă, duminică, după o convorbire telefonică între președintele american și secretarul general al Alianței transatlantice, Jens Stoltenberg, transmite AFP.

Trump și-a exprimat "susținerea fermă pentru NATO", dar a chemat membrii europeni să facă mai mult, precizează un comunicat al Casei Albe, adăugând că președintele Statelor Unite "a acceptat să participe la o reuniune a liderilor NATO în Europa, la sfârșitul lunii mai".

AGERPRES/ (AS — autor: Vicențiu Purcărea, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...