SUA: Guvernatorul Mike Pence a acceptat să fie vicepreședintele lui Donald Trump (presa)

Guvernatorul conservator al statului Indiana, Mike Pence, a acceptat joi să fie colistierul lui Donald Trump, candidatul republican la Casa Albă, au anunțat posturile de televiziune americane CNN și ABC, potrivit agenției France Presse.

Omul de afaceri urmează să anunțe public alegerea sa pentru postul de vicepreședinte vineri, la ora 15.00 GMT, la New York, cu trei zile înainte de deschiderea Convenției naționale a republicanilor, la Cleveland, unde va fi învestit oficial candidat al partidului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce-a ajuns Cioloș...

2 Așa o fi?

3 „Nu facem consultări oficiale joi și vineri pentru că doi lideri de partid lipsesc din București. Pe cuvântul lui că așa e? E șocant”

4 Voi ce părere aveți? / Are dreptate omul ăsta?

5 „M-au văzut că sunt interesat și au scumpit biletul”. Cum se stabilesc, de fapt, prețurile zborurilor