SUA: Joe Biden a mers la locul unei manifestaţii împotriva rasismului

SUA: Joe Biden a mers la locul unei manifestaţii împotriva rasismului

Fostul vicepreşedinte american şi candidat la prezidenţialele din noiembrie, Joe Biden, a anunţat duminică după-amiază că a mers la locul unei manifestaţii care a avut loc sâmbătă împotriva rasismului în statul său, Delaware, după moartea lui George Floyd, un afro-american, în mâinile poliţiei, relatează AFP.

"Suntem o naţiune care suferă în acest moment, dar nu trebuie să lăsăm această durere să ne distrugă. În calitate de preşedinte, voi ajuta să purtăm această conversaţie şi, mai ales, voi asculta, aşa cum am făcut când am mers la locul manifestaţiei din noaptea trecută la Wilmington", a scris el pe Twitter , în timp ce numeroase oraşe din ţară se confruntă cu un val de proteste în urma decesului lui George Floyd.AGERPRES


populare
astăzi

1 Mesajul terifiant despre un nou război mondial, transmis românilor de un cunoscut strateg israelian: „E cât se poate de posibil”

2 BREAKING Cine era afaceristul care a murit în accidentul aviatic din județul Vaslui

3 „Nimeni nu vorbește despre asta”. Iancu Guda anunță primele semne bune din economie

4 Descoperire șoc. Vaccinul ARNm anti-COVID, arma secretă care combate cancerul

5 Interesantă poveste...