SUA: Joe Biden a mers la locul unei manifestaţii împotriva rasismului

Fostul vicepreşedinte american şi candidat la prezidenţialele din noiembrie, Joe Biden, a anunţat duminică după-amiază că a mers la locul unei manifestaţii care a avut loc sâmbătă împotriva rasismului în statul său, Delaware, după moartea lui George Floyd, un afro-american, în mâinile poliţiei, relatează AFP.

"Suntem o naţiune care suferă în acest moment, dar nu trebuie să lăsăm această durere să ne distrugă. În calitate de preşedinte, voi ajuta să purtăm această conversaţie şi, mai ales, voi asculta, aşa cum am făcut când am mers la locul manifestaţiei din noaptea trecută la Wilmington", a scris el pe Twitter , în timp ce numeroase oraşe din ţară se confruntă cu un val de proteste în urma decesului lui George Floyd.AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?