SUA: Mai mulți morți într-un atac armat în statul Ohio

Mai multe persoane au murit vineri într-un atac armat într-o locuință din Ohio, în nordul SUA, au relatat media locale, potrivit AFP.

Mai mulți anchetatori s-au deplasat la fața locului. O parte a media a relatat că șapte persoane și-ar fi pierdut viața. Toți ar fi membri ai aceleiași familii.

Biroul de Anchete Penale din Ohio a confirmat, fără a menționa un număr de victime, că a avut loc un atac armat în comitatul Pike, la peste 100 de km est de Cincinnati, conform WCPO, antena locală a postului ABC.

Liceul din orașul Peebles din apropiere a fost închis ca măsură de precauție, conform postului Fox 10.

AGERPRES/(AS — autor: Ionuț Mareș, editor: Vicențiu Purcărea, editor online: Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 Primul general român care spune pe bune ce se întâmplă

2 Țara în care am ajuns să trăim...

3 SURSE S-a aflat formula viitorului Executiv. Cum ar putea arăta Guvernul condus de Eugen Tomac

4 „Valorile” României au lovit din nou...

5 Amănunte care dau fiori despre explozia dronei din Portul Constanța...