SUA: Preşedintele Trump nu mai prezintă simptome de COVID-19 (medic)

Preşedintele SUA, Donald Trump, nu mai prezintă simptome ale bolii COVID -19 la o zi de la revenirea sa la Casa Albă, după trei zile de spitalizare, a anunţat marţi medicul său, relatează AFP.

"A avut o primă noapte odihnitoare acasă, iar astăzi nu prezintă niciun simptom", a declarat dr. Sean Conley, potrivit unui comunicat. "Starea lui generală este foarte bună", a adăugat sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...