SUA: Sediul de campanie al lui Hillary Clinton, evacuat în urma descoperirii unei substanțe suspecte

Sediul de campanie al candidatei democrate la alegerile prezidențiale din SUA, Hillary Clinton, a fost evacuat vineri noaptea după descoperirea unei substanțe albe într-un plic, a anunțat poliția americană, potrivit Reuters.

Substanța a fost găsită de către doi stagiari la un birou din Manhattan și dusă la cartierul general din Brooklyn al candidatei democrate, determinând evacuarea etajului al 11-lea al clădirii, a explicat un purtător de cuvânt al Departamentului de poliție din New York.

În total patru persoane au fost expuse substanței suspecte. Poliția testează substanța respectivă și investighează acest incident, adaugă sursa citată.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Primul an de austeritate sub Bolojan / A redus deficitul, dar economia României a intrat în recesiune tehnică

2 Așa o fi? / Ceva grav de tot urmează a se întâmpla în războiul din Ucraina

3 Ăla cu ceas Cartier de 44.000 de euro e președintele PSD al CJ Olt...

4 Imagini care dau fiori vizavi de Porțile de Fier 2

5 Polițistul Marian Godină demontează acuzațiile unui ONG, arătând avizul ANI