SUA: Stepien, managerul de campanie al lui Trump, testat pozitiv pentru coronavirus

Bill Stepien, managerul de campanie al preşedintelui american Donald Trump, a fost testat pozitiv pentru coronavirus, devenind cel mai recent membru diagnosticat al anturajului preşedintelui, potrivit mass-media din Statele Unite, informează sâmbătă dpa.

Informaţia, anunţată mai întâi de Politico şi apoi confirmată de campanie, vine la câteva ore după ce Trump însuşi a fost dus la spital, infectat cu noul coronavirus.

Stepien a călătorit spre şi de la Cleveland cu Trump şi o altă consilieră, Hope Hicks, de asemenea diagnosticată cu coronavirus, pentru dezbaterea prezidenţială de marţi, potrivit Politico.

El a fost de asemenea luni la Casa Albă cu preşedintele.AGERPRES


populare
astăzi

1 „Sub conducerea lui Grindeanu, partidul se duce în cap” / Un primar PSD își anunță demisia

2 Mitropolitul Basarabiei a demisionat după apariția unor imagini în care ar întreține relații sexuale cu un bărbat

3 De ce evită Casa Albă un răspuns direct după cel mai grav incident din România? Explicațiile analiștilor privind strategia administrației Trump

4 Descoperire majoră în oncologie: amivantamab, tratamentul care a făcut să dispară complet unele tumori, disponibil și la noi în țară

5 Cum și-a construit Radu Mazăre resortul de 1,5 milioane de euro din Madagascar: O provocare mai mare decât cele trei mandate din Constanța