SUA: Trump îi salută pe "războinicii" prezenţi la mitingul din Oklahoma

Preşedintele american, Donald Trump, i-a lăudat sâmbătă seară pe "războinicii" veniţi să îl asculte la Tulsa, în Oklahoma, pentru revenirea sa în campania electorală după trei luni de absenţă din cauza coronavirusului, scrie AFP.

"Vreau să vă mulţumesc, sunteţi nişte războinici", a declarat el, denunţând toate acele "Fake News" care, în opinia sa, nu trimit decât mesaje "negative".

Cu câteva minute mai devreme, echipa sa de campanie a recunoscut, totuşi, că prezenţa spectatorilor nu este la înălţimea aşteptărilor sale, acuzând atitudinea "manifestanţilor radicali" şi "o săptămână de acoperire mediatică apocaliptică".AGERPRES


populare
astăzi

1 Anomalia de țară în care am ajuns să trăim...

2 Așa o fi?

3 Cel mai eficient denunțător al DNA de anul trecut...

4 VIDEO Kennedy Jr / „Vaccinurile anti-Covid nu au fost dezvoltate de Moderna și Pfizer ci de subcontractanți din armată”

5 Organul care cedează primul și poate afecta întregul organism fără să dea niciun semn de alarmă: 3 pași simpli pentru a încetini degradarea