SUA: Un bărbat împușcat după ce a amenințat forțele de ordine pe aeroportul din Dallas

Poliția a împușcat un bărbat care amenința forțele de ordine vineri pe aeroportul din Dallas (Texas, sudul SUA) după ce a atacat mașina unei femei cu o piatră, fapt ce a determinat închiderea temporară a aeroportului, informează Reuters și DPA.


Incidentul a avut loc în jurul orei 12.20 (17.20 GMT) pe aeroportul Love Field din Dallas. Poliția a declarat că suspectul părea a fi tatăl copiilor femeii. Suspectul era conștient când a fost luat de ambulanță, dar starea lui nu este cunoscută, a declarat reporterilor un purtător de cuvânt al poliției.

O înregistrare video postată pe social media arată un polițist trăgând mai multe focuri de armă spre o persoană care nu este vizibilă în fața terminalului de sosire.

Cinci focuri de armă pot fi auzite în această înregistrare, urmate de o salvă de mai multe altele. Un polițist care strigă "culcat" poate fi văzut cu un pistol.

Potrivit mass-media, traficul auto a fost oprit către aeroport, un centru major pentru Southwest Airlines și care este situat la câțiva kilometri de Dallas.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Document exploziv / Citiți asta, nu ar fi exclus ca de aici să i se fi tras lui Bolojan...

2 Întâmplarea asta cu locul de parcare s-a petrecut la SNSPA, cuibarul de „jmecheri” pentru România...

3 Vârsta de pensionare pentru mame, redusă: Câți ani se scad în funcție de numărul copiilor

4 Rușii au ucis-o pe șefa comunicațiilor strategice ucrainene, Valentina Savițka

5 Uite o chestie interesantă, care spune multe despre lumea în care am ajuns să trăim...