Suntem democrație? De ce sunt secrete pensiile pe care le primesc mahării din SRI, SIE, MAI și Ministerul Apărării?

Suntem democrație? De ce sunt secrete pensiile pe care le primesc mahării din SRI, SIE, MAI și Ministerul Apărării? De ce nu sunt publicate lunar sumele care sunt plătite prin casele de pensii departamentale? Am rămas în comunism? Adică știm ce pensie primesc foștii președinți ai țării și nu știm ce pensie primește unul pe care Revoluția l-a prins colonel la Securitate, DIE sau Miliție?

Am avea surprize foarte mari! Doar printr-o întâmplare s-a aflat că ăla de la Pitești care a fost șef de penitenciar și magistrat a ajuns la o pensie de peste 500 de milioane de lei vechi. Sursele din sistem vorbesc că ar fi sute ca el!


populare
astăzi

1 „Ne furau banii, își cumpărau case și mașini de câteva sute de mii de dolari. Lor nu le pasă deloc de oameni, vor fura totul!”

2 SURSE Guvernul Bolojan e ca și picat, moțiunea va fi votată de cel puțin 270 de parlamentari. Cătălin Predoiu, premierul agreat la Cotroceni

3 Războiul intern din PSD / Jocurile de culise

4 „Nu votez moțiunea împotriva celui mai competent premier de la Revoluție până acum”

5 Ruptură în PSD. Grindeanu îi cere Victoriei Stoiciu să plece și din Parlament. Reacția senatoarei