Surpriză uriașă la Miami: Caroline Wozniacki, eliminată în turul doi după ce a luat primul set cu 6-0

Daneza Caroline Wozniacki paraseste turneul de la Miami inca din turul doi, iar Simona Halep se distanteaza si mai mult in fruntea clasamentului WTA.

Jucatoarea din Danemarca a fost eliminata la capatul unui meci incredibil de Monica Puig, ocupanta locului 82.

Scorul final a fost 0-6, 6-4, 6-4 in favoarea jucatoarei din Puerto Rico, dupa o ora si 58 de minute.

Wozniacki a castigat primul set cu 6-0 in doar 27 de minute si nimic nu avea sa anunte ce a urmat. Daneza s-a prabusit pur si simplu si a pierdut aceasta partida.

Pentru Wozniacki, eliminarea este o adevarata problema, in conditiile in care avea de aparat nu mai putin de 650 de puncte, dupa ce anul trecut a ajuns in finala de la Miami.

Infrangerea lui Wozniacki vine la scurt timp dupa ce daneza spunea ca nu o intereseaza cu cine joaca deoarece e convinsa ca poate bate pe oricine.