SURSE Avocatul Adrian Zuckerman, care vorbeşte fluent limba română, viitorul ambasador al SUA în România

SURSE Avocatul Adrian Zuckerman, care vorbeşte fluent limba română, viitorul ambasador al SUA în România

Avocatul Adrian Zuckerman, specialist în tranzacţii imobiliare şi partener în biroul din New York al firmei de avocatură Seyfarth Shaw, este luat în calcul pentru postul de ambasador în România, au declarat pentru  G4Media.ro surse diplomatice. Adrian Zuckerman ar urma să îl înlocuiască în 2019 pe actualul ambasador, Hans Klemm. Mandatul lui Hans Klemm se încheie oficial la sfârșitul acestui an, iar Teodor Meleșcanu, ministrul de Externe, a declarat astăzi că el urmează să fie înlocuit.

Spre deosebire de Klemm, Adrian Zuckerman nu este diplomat de carieră.

Adrian Zuckerman este fluent în limba română, potrivit CV-ului său oficial. El este specializat în litigii imobiliare, gestionare de active şi intermedieri. Face parte din board-ul ONG-ului Kids Corp, care susţine copiii defavorizaţi din Newark, New Jersey.

Zuckerman a absolvit New York Law School (1983) şi Massachusetts Institute of Technology (1979).



populare
astăzi

1 BREAKING Voi ați citit ce vrea să facă Savonea la Curtea Supremă?

2 VIDEO Fără precedent! / Priviți, la Brașov, două judecătoare au discutat cu protestatarii și le-au împărțit ceai!

3 VIDEO De urmărit acest dialog picant între „Blonda lui Coldea” și Marian Ceaușescu

4 VIDEO Surpriză de proporții / Armata ucraineană anunță că a încercuit trupele ruse din Kupiansk! Zelenski s-a filmat la intrarea în oraș

5 Au fost publicate poze cu Trump înconjurat de femei, dar și prezervative cu chipul său, din controversatul dosar Epstein