SURSE Ministrul Cercetării, Inovării și Digitalizării, Sebastian Burduja va prelua în regim de interimat portofoliul Ministerului Educației

În prezent ministru al Cercetării, Inovării și Digitalizării, liberalul Sebastian Burduja ar urma să preia în regim de interimat și Ministerul Educației, după ce Sorin Cîmpeanu a demisionat din funcție, spun sursele G4media .

Burduja a reacționat imediat la postarea lui Sorin Cîmpeanu, în care își anunța demisia. El a subliniat „faptele concrete” ale fostului ministru, „într-un context plin de provocări”, vezi foto jos.


populare
astăzi

1 „A devenit partidul capitalistului” / Sfârșitul unuia dintre cei mai importanți actori politici care au dominat România din 1990?

2 O informație care dă fiori...

3 DIICOT i-a identificat pe actorii implicați în scandalul fotografiilor trucate publicate de Lasconi: cine a regizat întâlnirea

4 Povestea spioanei FSB care s-a îndrăgostit de o americancă infiltrată în serviciile ucrainene

5 Viața secretă a Iranului, între chefuri de noapte și operații estetice. „Oamenii reușesc în privat să trăiască dincolo de restricții“