SURSE PNL, USR PLUS și UDMR s-au înțeles pe repartizarea ministerelor în Guvernul Cîțu

Liderii PNL, USR PLUS și UDMR s-au înțeles în această seară pe repartizarea ministerelor în viitorul guvern de coaliție și ar urma să facă un anunț în această seară, au declarat pentru G4Media.ro surse politice. Urmăriți pe G4Media.ro informațiile serii de la negocieri.

Reamintim că în negocierile de dimineață partidele au bătut palma pe repartiția marilor funcții: Florin Cîțu premier și Ludovic Orban președinte al Camerei Deputaților.

De asemenea, partidele au convenit ca PNL să primească 8 ministere, USR PLUS 7 ministere, iar UDMR – 3 ministere.


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Imaginea zilei în România...

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”