Tăriceanu, despre alegerile prezidenţiale: Voi câştiga dacă voi candida

Preşedintele Senatului şi liderul ALDE, Călin Popescu-Tăriceanu, a declarat joi seară că va câştiga dacă va candida la alegerile prezidenţiale din luna noiembrie, însă a precizat că o hotărâre în acest sens va fi luată cu partenerii social-democraţi după alegerile europarlamentare.

"Voi câştiga dacă voi candida. Candidatura nu este încă decisă. Cu partenerii din PSD am hotărât ca acest subiect să-l abordăm după alegerile pentru Parlamentul European. Vom evalua care este candidatul care are cele mai bune şanse să-l învingă pe Klaus Iohannis la alegerile din toamnă. E o decizie grea, sunt pregătit pentru aşa ceva. Vom hotărî şi vom decide ceva mai târziu, dar nu mai durează mult, sunt aproximativ două luni până când se va lua această decizie", a spus Tăriceanu la Antena 3. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...