Teleorman: Autospecială care transporta o persoană privată de libertate, implicată într-un accident în Alexandria

Teleorman: Autospecială care transporta o persoană privată de libertate, implicată într-un accident în Alexandria

O autospecială a Centrului de Reţinere şi Arestare Preventivă Teleorman care transporta o persoană privată de libertate a fost implicată într-un accident în Alexandria, fără a se înregistra persoane rănite, informează, vineri, IPJ Teleorman.

Autospeciala a intrat în coliziune cu un autoturism, într-o intersecţie din Alexandria.

"La data de 28 ianuarie a.c., a avut loc o tamponare, la intersecţia Ion Creangă cu str. Dunării din municipiul Alexandria, între o autospecială a Centrului de Reţinere şi Arestare Preventivă Teleorman, care se deplasa în municipiul Alexandria, cu o persoană privată de libertate, către o unitate spitalicească, şi un autoturism, condus de un bărbat, de 41 de ani, din comuna Ţigăneşti", precizează IPJ Teleorman.

Autospeciala era însoţită de o echipă aparţinând Serviciului pentru Acţiuni Speciale.

În urma evenimentului, au rezultat doar pagube materiale. Cei doi şoferi au fost testaţi cu aparatul alcooltest, rezultatele fiind negative. AGERPRES / (AS - autor: Cornelia Dumitru, editor: Marius Frăţilă, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Nu mai sunt bani? / Mica Recalculare a pensiilor, în ritm de melc. Doar 65.000 de decizii emise, sub 10%. Ce probleme sunt?

2 Țara care ar sări prima în ajutorul României dacă am fi atacați. Istoric: „Un vecin bun e mai valoros ca un frate aflat departe”

3 Începe „curățenia” în companiile de stat. Vicepremierul Oana Gheorghiu va coordona reforma, iar „lista neagră” va fi aprobată joi

4 „Eu cred că tu nu ai orgasm” / O investigație despre un grup de medici români care promite femeilor plăcere și „recăpătarea încrederii” prin „rejuvenare…

5 Impozitul pe mașini, în funcție de capacitatea motorului, dar și de norma de poluare. Autoturismele pentru care taxele ar putea scădea