Teleorman: Bărbat din Alexandria, cercetat de poliţişti după ce ar fi violat şi sechestrat o tânără de 19 ani

Teleorman: Bărbat din Alexandria, cercetat de poliţişti după ce ar fi violat şi sechestrat o tânără de 19 ani

Un bărbat de 22 de ani este cercetat de poliţişti pentru viol şi lipsire de libertate, după ce o tânără de 19 ani a sunat, joi dimineaţă, la 112, anunţând că a fost violată şi este sechestrată într-o locuinţă din municipiul Alexandria, fără să precizeze adresa, informează Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Teleorman.

Potrivit sursei citate, poliţiştii au reuşit să localizeze apelanta şi, în scurt timp, o echipă operativă a poliţiei din municipiu a descins într-un apartament situat la etajul al patrulea al unui bloc de locuinţe din oraş. Aici a fost găsită fata de 19 ani care ceruse ajutor la 112, cât şi bărbatul care ar fi violat-o şi sechestrat-o, un tânăr de 22 de ani din Alexandria. Locuinţa în care au fost găsiţi cei doi aparţine părinţilor presupusului agresor.

Bărbatul nu a opus rezistenţă în faţa oamenilor legii, fiind dus la sediul poliţiei pentru cercetări şi stabilirea situaţiei de fapt.

A fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunilor de viol şi lipsire de libertate, bărbatul urmând să fie prezentat parchetului pentru luarea măsurilor legale, conform IPJ. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?