Tenis: Alexandra Dulgheru, învinsă în optimi la Nantes (ITF)

Jucătoarea română de tenis Alexandra Dulgheru a fost învinsă de Jesika Maleckova (Cehia), cu 3-6, 6-4, 6-2, joi, în optimile de finală ale turneului ITF de la Nantes (Franța), dotat cu premii totale de 25.000 de dolari.

Dulgheru (28 ani, 188 WTA) a cedat după două ore și 29 de minute în fața unei adversare mai slab cotate (23 ani, 271 WTA). Românca intrase pe tabloul principal de simplu venind din calificări.

În primul tur, Dulgheru trecuse de germanca Tamara Korpatsch, cap de serie numărul șapte.

AGERPRES (autor: Mihai Țenea, editor: Adrian Drăguț, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

3 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

4 O informație interesantă

5 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”