Tenis: Americanca Madison Keys, pentru prima oară în semifinale la Roland Garros

Jucătoarea americană de tenis Madison Keys (13 WTA) s-a calificat pentru prima oară în semifinale la turneul de Mare Şlem de la Roland Garros, după ce a învins-o marţi, în sferturi, cu 7-6 (7/5), 6-4, pe kazaha Iulia Putinţeva (98 WTA).

Keys, 23 de ani, finalista de la US Open, o va înfrunta pentru un loc în ultimul act al competiţiei pe câştigătoarea din partida Sloane Stephens (SUA, 10 WTA) - Daria Kasatkina (Rusia, 14 WTA).

În optimi, Keys o învinsese pe românca Mihaela Buzărnescu (33 WTA) cu 6-1, 6-4. AGERPRES/(autor: Adrian Drăguţ, editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 Noua Eră / O poveste care dă fiori despre ce va să vină...

2 Barack Obama a declarat că extratereștrii sunt reali și a dat informații despre Zona 51

3 Jaful spectaculos pe care nimeni nu l-a observat timp de trei zile. Hoții care au fugit cu peste 100 milioane de euro nu au fost prinși

4 A fost prins criminalul lui Gheorghe Chindriș. Detalii șocante din anchetă: victima, lovită în cap cu un calorifer electric

5 Șeful Statisticii îi dă peste bot lui Ciolacu!