Tenis: Ana Bogdan, învinsă în primul tur la Rabat (WTA)

Jucătoarea română de tenis Ana Bogdan a fost învinsă de germanca Laura Siegemund, 6-4, 6-1, marţi, în primul tur al turneului WTA de la Rabat (Maroc), dotat cu premii totale de 226.750 dolari,

Ana Bogdan (25 de ani, 66 WTA) s-a înclinat după o oră şi 33 de minute. Laura Siegemund are 30 de ani şi este locul 100 WTA.

Siegemund va juca în optimi cu belgianca Elise Mertens, 19 WTA şi principala favorită, care a zdrobit-o cu 6-0, 6-0 pe Kristina Kucova (Slovacia/281 WTA).

Tot marţi, în primul tur la Rabat, românca Alexandra Dulgheru (28 de ani, 176 WTA) o întâlneşte pe unguroaica Timea Babos (24 de ani, 41 WTA). AGERPRES (editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”