Tenis: Ana Bogdan s-a calificat în turul doi la Roland Garros

Jucătoarea română de tenis Ana Bogdan s-a calificat, duminică, în turul doi al turneului de la Roland Garros de la Paris, al doilea Grand Slam al anului, după ce a învins-o pe italianca Elisabetta Cocciaretto cu 6-1, 6-3.

În turul doi, Ana Bogdan (28 ani, 102 WTA) va juca cu învingătoarea din meciul Naomi Osaka (Japonia, favorită 2) - Patricia Ţig (România).

Pentru calificarea în turul doi, Ana Bogdan şi-a asigurat un cec de 84.000 euro.
AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Gest disperat al președintelui Emiratelor Arabe Unite, șeicul Mohamed bin Zayed Al Nahyan

2 „O armă iraniană puternică” / Cum au fost uciși cei șase militari americani într-un atac al Iranului

3 Iranul pune în aplicare un plan / „Credeau că nu se va întâmpla nimic?” / „În orice moment, o rachetă ar putea ateriza în mijlocul țării voastre”

4 „Au fost atât de incompetenți încât au lăsat toți militarii în baze, crezând că aceștia nu vor fi țintă” / Fisurile operațiunii americane în Iran

5 Cum a „trezit” China Japonia și a obținut efectul invers