Tenis: Andy Murray ar putea declara forfait pentru turneul de la Wimbledon

Tenismanul britanic Andy Murray, revenit în circuit după o absenţă de aproape un an, ar putea declara forfait pentru turneul de Mare Şlem de la Wimbledon, a precizat fostul număr unu mondial la finalul jocului pierdut în faţa australianului Nick Kyrgios, marţi, în primul tur la Queen's, informează BBC.

"Trebuie să aştept şi să văd ce se întâmplă în continuare. Nu ştiu exact ce este mai bine pentru mine acum. Aş putea juca la Eastbourne şi să nu particip la Wimbledon. Nu exclud nicio variantă", a declarat Murray după meci.

Jucătorul scoţian, în vârstă de 31 ani, care a ieşit între timp din top 100 ATP după accidentarea la şold suferită în vara anului trecut, s-a înclinat după două ore şi 39 minute de joc în faţa lui Kyrgios, ocupantul locului 21 mondial. AGERPRES (autor: Mihai Dragomir, editor: Mihai Ţenea, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”