Tenis: Andy Murray, nr. 1 mondial, eliminat în optimi de spaniolul Albert Ramos la Monte Carlo

Tenismanul britanic Andy Murray, nr. 1 mondial, a fost eliminat surprinzător în optimile turneului ATP Masters 1000 de la Monte Carlo, după ce a fost învins joi de spaniolul Albert Ramos cu 2-6, 6-2, 7-5 după 2 ore și 32 minute de joc.

Ramos, calificat în premieră în sferturile unui turneu ATP Masters 1000, va juca în sferturi cu croatul Marian Cilic, cap de serie 5, care l-a eliminat pe cehul Tomas Berdych, cap de serie 9, cu 6-2, 7-6 (0).

Murray a ajuns anul trecut în semifinale la Monte Carlo, unde a pierdut la Rafa Nadal.

AGERPRES/(autor: Teodor Ciobanu, editor: Teodora Oprea, editor online: Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?