Tenis: Ashleigh Barty, principala favorită, a ratat calificarea în semifinalele turneului de la Charleston (WTA)

Tenis: Ashleigh Barty, principala favorită, a ratat calificarea în semifinalele turneului de la Charleston (WTA)

Jucătoarea australiană de tenis Ashleigh Barty, numărul unu mondial, a ratat, vineri, calificarea în semifinalele turneului de tenis de la Charleston (SUA), dotat cu premii totale de 565.530 dolari, după ce a fost învinsă în sferturile de finală de spanioloaica Paula Badosa în două seturi, 6-4, 6-3.

În semifinale s-au mai calificat rusoaica Veronika Kudermetova, cap de serie nr.15, care a trecut cu 6-3, 6-4 de americanca Sloane Stephens, muntenegreana Danka Kovinic, care a dispus cu 6-7 (2/7), 7-5, 6-1 de kazaha Iulia Putinţeva (Nr.11), şi tunisianca Ons Jabeur (Nr.12), care s-a impus în două seturi simetrice, 6-3, 6-3, în faţa americancei Cori Gauff, cap de serie nr.14.
AGERPRES (AS/editor: Vlad Constantinescu, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 OFICIAL CCR a declarat neconstituțională reforma pensiilor magistraților pe motiv de formă, la sesizarea Liei Savonea

2 Cloacă de corupție la NATO! / Arestări și percheziții în Statele Unite, Belgia și Olanda

3 Ce porcărie / Citiți asta! Pare că CCR și PSD au fost mână-n mână! Dacă nu, cei de la CCR tot un act de jigodism moral au făcut!

4 Tudor Chirilă, revoltat de decizia CCR și mesaj tranșant pentru magistrați: „E atât de greu de acceptat că trebuie să munciți ca toți ceilalți”

5 Scene cumplite în Ucraina / un bărbat filmat cum fuge cu o femeie rănită în brațe. Rușii împușcă civili pe străzile din Pokrovsk