Tenis: Australian Open - Nicholas Ionel şi Sebastian Gima au pierdut în primul tur la juniori

Jucătorii români Nicholas Ionel, cap de serie numărul 13, şi Sebastian Gima au pierdut meciurile susţinute duminică în prima rundă la simplu juniori în cadrul turneului de tenis Australian Open, primul de Mare Şlem al anului.

Ionel a fost învins de americanul Alexander Bernard, venit din calificări, cu 6-1, 5-7, 6-3, iar Gima a fost întrecut de ungurul Peter Fajta cu 6-3, 6-3.

La dublu junioare, românca Fatima Ingrid Amartha Keita şi israelianca Shavit Kimchi le-au învins în primul tur pe australiencele Jessie Culley/Taylah Preston cu 4-6, 6-4, 17-15.

La dublu juniori, Sebastian Gima şi Peter Fajta au trecut de americanii Derek Pham/Edward Vo cu 6-2, 6-2.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor