Tenis: Begu şi Halep au ratat calificarea în sferturile probei de dublu la Miami (WTA)

Perechea formată din româncele Irina Begu şi Simona Halep a fost învinsă de cuplul Raquel Atawo (SUA)/Anna-Lena Groenefeld (Germania) cu 6-7 (3), 6-2, 10-8, duminică, în optimile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis de la Miami (WTA), dotat cu premii totale de 7,972 milioane dolari.

Begu şi Halep s-au înclinat după o oră şi 40 de minute.

De remarcat că în super-tiebreak cele două românce au condus cu 4-1, dar apoi au pierdut cinci puncte la rând (4-6), victoria revenind cuplului Atawo/Groenefeld cu 10-8.

Pentru evoluţia lor de la dublu, Begu şi Halep vor primi un cec de 28.880 dolari şi 120 de puncte WTA.

La simplu, Begu a pierdut în primul tur, iar Halep în turul al treilea.
AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia