Tenis: Begu şi Niculescu, calificate în semifinalele probei de dublu la Hua Hin (Thailanda)

Jucătoarele române Irina Begu şi Monica Niculescu, favorite 2, s-au calificat miercuri în semifinalele probei de dublu a turneului de tenis WTA de la Hua Hin (Thailanda), dotat cu premii de 250.000 dolari, după ce au învins perechea Kurumi Nara (Japonia)/Saisai Zheng (China) cu 6-2, 7-5.

Begu şi Niculescu şi-au asigurat un cec de 3.435 dolari şi 110 puncte WTA.

Adversarele româncelor vor fi stabilite după meciurile programate miercuri şi joi în proba de dublu.
AGERPRES/(autor: Teodor Ciobanu, editor Mircea Lazaroniu, editor online: Simona Aruştei)


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?