Tenis: Begu şi Niculescu, calificate în sferturile probei de dublu de la Hua Hin (Thailanda)

Jucătoarele române Irina Begu şi Monica Niculescu, capi de serie nr. 2, s-au calificat în sferturile probei de dublu a turneului de tenis WTA de la Hua Hin (Thailanda), dotat cu premii de 250.000 dolari, după ce au învins perechea chineză Xinyu Jiang/Qianhui Tang cu 7-5, 6-3, după o oră şi 25 de minute de joc.

Pentru calificarea în sferturi, Begu şi Niculescu şi-au asigurat un cec de 1.920 dolari şi 60 puncte WTA.

În sferturi, jucătoarele din România vor juca cu învingătoarele din partida Kurumi Nara (Japonia)/Saisai Zheng (China) - Nudnida Luangnam (Thailanda)/Peangtarn Plipuech (Thailanda). AGERPRES/(autor: Teodor Ciobanu, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade