Tenis: Copil, Ungur, Tecău, Mergea şi Dima, în echipa de Cupa Davis a României pentru meciul cu Maroc

Căpitanul nejucător al echipei de Cupa Davis a României, Gabriel Trifu, i-a convocat pe tenismenii Marius Copil, Adrian Ungur, Horia Tecău, Florin Mergea şi Dragoş Dima pentru meciul cu Marocul, programat pentru 7 şi 8 aprilie, în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca, potrivit site-ului Federaţiei Române de profil.

Întâlnirea cu echipa Marocului, din turul 2 al Grupei a II-a, Zona Europa/Africa a Cupei Davis, se va disputa astfel: două meciuri de simplu sâmbătă 7 aprilie, după sistemul cel mai bun din trei seturi, respectiv trei meciuri duminică 8 aprilie, unul de dublu şi două de simplu, după acelaşi sistem, cel mai bun din trei seturi.

În primul tur al Cupei Davis, România a învins Luxemburgul cu 4-1, la Piatra Neamţ, iar Marocul a dispus cu 3-1 de Georgia, la Marrakech.
AGERPRES (AS/autor: Mihai Ţenea, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA