Tenis: Daneza Caroline Wozniacki, calificată în sferturi la Roland Garros

Jucătoarea daneză Caroline Wozniacki, cap de serie 11, s-a calificat duminică în sferturile de finală ale turneului de tenis de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, după ce a învins-o pe rusoaica Svetlana Kuznețova, cap de serie 8, cu 6-1, 4-6, 6-2.




Alte rezultate:
Feminin — turul 3:
Veronica Cepede Royg (Paraguay) — Mariana Duque (Colombia) 3-6, 7-6(2), 6-3
Elina Svitolina (Ucraina/Nr. 5) — Magda Linette (Polonia) 6-4, 7-5
Karolina Pliskova (Cehia/Nr. 2) — Carina Witthoeft (Germania) 7-5, 6-1
Petra Martic (Croatia) — Anastasia Sevastova (Letonia/Nr. 17) 6-1, 6-1

Masculin — turul 3:
Karen Hacianov (Rusia) — John Isner (SUA/Nr. 21) 7-6 (1), 6-3, 6-7 (5), 7-6 (3)
Kei Nishikori (Japonia/Nr. 8) — Hyeon Chung (Coreea de Sud) 7-5, 6-4, 6-7 (4), 0-6, 6-4.

AGERPRES/(editor Teodor Ciobanu, editor online: Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Alarmă pe litoralul european / Bacteria Vibrio se extinde în Marea Mediterană și duce la închiderea plajelor în Spania