Tenis de masă: Bernadette Szocs, învinsă în finala ITTF-Europe Top16 Cup

Jucătoarea română de tenis de masă Bernadette Szocs a fost învinsă de germanca Petrissa Solja cu scorul de 4-3 (9-11, 9-11, 6-11, 12-10, 11-8, 11-8, 11-4), duminică, în finala ITTF-Europe Top16 Cup, competiţie care a reunit la Montreux (Elveţia) cei mai buni jucători de pe continent la sportul cu mingea de celuloid.

Szocs, deţinătoarea trofeului, a pierdut după ce a condus cu 3-0 la seturi.

România a mai câştigat turneul de trei ori la feminin, prin Olga Nemeş (183), Emilia Ciosu (1993) şi Otilia Bădescu (1995), ocupând de alte şase ori locul secund.

Finala masculină se va juca între Dimitrij Ovtcharov (Germania) şi Vladimir Samsonov (Belarus).
AGERPRES (editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului