Tenis: Djokovic, în finala US Open

Tenismanul sârb Novak Djokovic, nr. 1 mondial și deținătorul titlului, s-a calificat în finala US Open, ultimul turneu de Mare Șlem al anului, în urma victoriei obținute vineri în patru seturi, 6-3, 6-2, 3-6, 6-4, în fața francezului Gael Monfils.

Duminică, în finală, Djokovic, dublu câștigător al probei (2011, 2015), va juca împotriva câștigătorului din semifinala care îi opune pe elvețianul Stan Wawrinka (N.3) și pe japonezul Kei Nishikori (N.7).

AGERPRES (editor: Teodora Oprea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas