Tenis: Federer a reluat antrenamentele

Tenis: Federer a reluat antrenamentele

Tenismanul elveţian Roger Federer, care a avut două operaţii la genunchi în acest an, a postat pe Instagram o fotografie în care se poate vedea că a reluat antrenamentele, transmite ziarul belgian Le Soir.

Din cauza problemelor fizice, Federer nu a jucat aproape deloc în acest an, ultimele meciuri disputate de el având loc la Australian Open. Fostul lider mondial a venit însă acum cu veşti bune, postând pe Instagram o fotografie în care se poate vedea cum se antrenează din nou, pe suprafaţă dură, la domiciliul său.


populare
astăzi

1 „Dacă, în deliberare, un judecător nu se prezintă, el este considerat demis automat” / Un profesor de drept aruncă bomba în curtea CCR

2 VIDEO Declarație de o lașitate absolută a ministrului PSD al Justiției despre porcăria făcută de „soldații partidului” la CCR

3 Asta înseamnă PSD, oameni buni...

4 „Băi, boschetarilor! Iar faceți manevre cu CCR-ul?” / Val de indignare pe contul de facebook al președintelui PSD, Sorin Grindeanu

5 Surpriza unor vloggeri care au comparat prețurile din România cu cele din 11 țări. „Acum îmi dau seama cât de grav e la noi”