Tenis: Federer, învingător în primul meci de la Turneul Campionilor

Tenismanul elvețian Roger Federer, N2 mondial, a terminat învingător duminică în primul meci al Turneului Campionilor de la Londra, impunându-se în două seturi, 6-4, 7-6 (7/4), în fața americanului Jack Sock, al nouălea jucător al lumii.

Al doilea meci al zilei îi va opune pe germanul Alexander Zverev (N.4) și croatul Marin Cilic (N.5). Spaniolul Rafael Nadal, care este sigur că va rămâne lider mondial după Turneul Campionilor, va juca luni împotriva belgianului David Goffin (N.8).

AGERPRES (editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă