Tenis: Finala turneului WTA de la Indian Wells le va opune pe rusoaicele Kuznețova și Vesnina

Finala turneului de tenis WTA de la Indian Wells (Statele Unite), cu premii totale de 6.993.450 de dolari, le va opune duminică pe rusoaicele Svetlana Kuznețova și Elena Vesnina.

Svetlana Kuznețova

În prima semifinală, Elena Vesnina a trecut de Kristina Mladenovic, din Franța, locul 26 mondial, în două seturi, 6-3, 6-4.

În a doua semifinală, Svetlana Kuznețova (N.8) a învins-o pe Karolina Pliskova (Cehia), N.3 mondial, după două seturi foarte echilibrate, 7-6 (7/5), 7-6 (7/2).

AGERPRES (editor: Mircea Lazaroniu)


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 VIDEO Incident protocolar la Cotroceni: Delegația AUR, îndepărtată de la masa discuțiilor înainte de sosirea lui Nicușor Dan