Tenis: Halep, Cîrstea şi Begu vor participa la turneul WTA de la Sankt Petersburg

Jucătoarele române de tenis Simona Halep, liderul mondial, Sorana Cîrstea şi Irina Begu vor participa la turneul WTA de la Sankt Petersburg (Rusia), care se va desfăşura în perioada 29 ianuarie - 4 februarie 2018 şi va avea premii totale de 733.900 dolari, potrivit site -ului WTA.


''Sunt încântată să aud că Sankt Petersburg este unul dintre cele trei oraşe care candidează pentru a găzdui WTA Finals (Turneul Campioanelor, n. red.) în 2019. Este unul dintre cele mai frumoase locuri din lume şi abia aştept să revin în 2018 la St Petersburg Ladies Open, după Australian Open'', a scris Halep pe Twitter , confirmând astfel participarea la acest turneu.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 Gâgă de doi lei ajuns președinte: „Nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful sistemului”