Tenis: Irina Bara, învinsă în primul tur la Roland Garros

Jucătoarea română de tenis Irina Bara a fost învinsă de kazaha Iulia Putinţeva, cu 6-3, 6-1, marţi, la Paris, în prima rundă a turneului de Mare Şlem de la Roland Garros.

Bara (27 ani, 112 WTA), venită din calificări, s-a înclinat după doar 67 de minute în faţa unei adversare mai valoroase, Putinţeva (27 ani) ocupând locul 37 în lume.

Românca a condus o singură dată, în debutul setului secund (1-0), Bara având procentaje foarte scăzute la ambele servicii.

Putinţeva a fost net mai bună la mingile direct câştigătoare, 26-14, făcând mai multe erori neforţate, 17-13.

Bara s-a ales cu un cec de 60.000 de euro şi 50 de puncte WTA pentru a treia sa participare la Roland Garros.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...