Tenis: Mergea și Inglot, învinși în sferturile probei de dublu la Auckland (ATP)

Perechea formată din tenismanul român Florin Mergea și britanicul Dominic Inglot a fost întrecută de cuplul Jonathan Erlich (Israel)/Scott Lipsky (SUA), cu 6-3, 7-6 (6), joi, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului ATP de la Auckland (Noua Zeelandă), dotat cu premii totale de 450.110 dolari.

Mergea și Inglot, favoriții numărul doi ai probei, au cedat într-o oră și 13 de minute.

Cuplul româno-britanic va primi un cec de 3.970 dolari și 45 de puncte.

Mergea și Inglot au jucat finala de dublu a turneului de la Auckland în 2015.

AGERPRES (autor: Mihai Țenea, editor: Mihai Dragomir, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Imaginea zilei în România...

3 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

4 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”