Tenis: Mihaela Buzărnescu a pierdut şi la dublu în turneul de la Brisbane (WTA)

Perechea alcătuită din jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu şi ucraineanca Nadia Kicenok a fost învinsă de cuplul ceh Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova cu 6-4, 6-0, marţi, în primul tur al probei de dublu la Brisbane (Australia), turneu WTA dotat cu premii totale de un milion de dolari.

Principalele favorite s-au impus în exact o oră de joc.

Buzărnescu şi Kicenok s-au ales doar cu 3.900 de dolari şi un punct WTA la dublu.

Mihaela Buzărnescu fusese învinsă fără drept de apel şi la simplu, în primul tur, cu 6-0, 6-2, de ucraineanca Lesia Ţurenko.
AGERPRES (editor: Mihai Ţenea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului