Tenis: Mihaela Buzărnescu a pierdut şi la dublu în turneul de la Brisbane (WTA)

Perechea alcătuită din jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu şi ucraineanca Nadia Kicenok a fost învinsă de cuplul ceh Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova cu 6-4, 6-0, marţi, în primul tur al probei de dublu la Brisbane (Australia), turneu WTA dotat cu premii totale de un milion de dolari.

Principalele favorite s-au impus în exact o oră de joc.

Buzărnescu şi Kicenok s-au ales doar cu 3.900 de dolari şi un punct WTA la dublu.

Mihaela Buzărnescu fusese învinsă fără drept de apel şi la simplu, în primul tur, cu 6-0, 6-2, de ucraineanca Lesia Ţurenko.
AGERPRES (editor: Mihai Ţenea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade