Tenis: Mihaela Buzărnescu a pierdut şi partida de dublu de la Dubai (WTA)

Jucătoarea română de tenis MihaelaMihaela Buzărnescu Buzărnescu şi poloneza Alicja Rosolska au fost eliminate luni în primul tur al probei de dublu din cadrul turneului WTA de la Dubai (Emiratele Arabe Unite), cu premii de 2.828.000 dolari, după ce au fost învinse cu 6-2, 6-4 de perechea Anna-Lena Groenefeld (Germania)/Demi Schuurs (Olanda), nr.8 pe lista favoritelor.

Reamintim că la simplu, tot luni, Buzărnescu (29 WTA) a fost învinsă de americanca Sofia Kenin (37 WTA) cu 6-3, 6-0.

Pentru participarea în proba de dublu, Buzărnescu şi Rosolska au primit un cec de 4.695 dolari şi 1 punct WTA.
AGERPRES (autor: Teodor Ciobanu, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Dezvăluirile unui fost agent CIA despre jocurile de culise din Orientul Mijlociu: „N-ar fi pentru prima dată când face asta”

2 „I-am livrat șefului Poliției genți pline cu bani. O parte erau pentru Orbán” / Dezvăluirile unui fost interlop din Budapesta

3 Teheranul confirmă armistițiul anunțat de Trump și anunță deblocarea traficului în Strâmtoarea Ormuz

4 O fotografie care a rămas în istorie...

5 VIDEO „Vezi asta? Ce se întâmplă în spatele mingii?” / Val de teorii ale conspirației în mediul online după lansarea Artemis II