Tenis: Monica Niculescu și Ana Bogdan, calificate în turul 2 la US Open

Jucătoarele române Monica Niculescu și Ana Bogdan au avansat în turul 2 al turneului de tenis US Open, ultimul Grand Slam al anului, în timp ce Irina Begu și Sorana Cîrstea au fost eliminate la Flushing Meadows.

Monica Niculescu a învins-o pe cehoaica Barbora Strycova, cap de serie 18, cu 6-3, 6-7 (3), 6-1, în timp ce Ana Bogdan a eliminat-o pe Sorana Cîrstea cu 0-6, 7-5, 6-2. Cele două jucătoare se vor înfrunta în turul 2. Pentru calificarea în turul 2, româncele și-au asigurat un premiu de 77.188 dolari.

Irina Begu, cap de serie 21, a fost învinsă în primul tur de Lesia Țurenko (Ucraina) cu 6-0, 6-4.

AGERPRES/(editor Teodor Ciobanu, editor online: Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?