Tenis: Monica Niculescu şi Gabriela Ruse, învinse în semifinalele probei de dublu la Nottingham (WTA)

Româncele Monica Niculescu/Gabriela Ruse au fost învinse de Desirae Krawczyk (SUA)/Giuliana Olmos (Mexic), 6-1, 6-4, sâmbătă, în semifinalele probei de dublu a turneului WTA de la Nottingham (Anglia), dotat cu premii totale de 250.000 de dolari.

Monica Niculescu şi Gabriela Ruse au cedat după o oră de joc. Ele au mai disputat sâmbătă un meci, trecând în sferturi de finală de Alexa Guarachi (Chile)/Erin Routliffe (Australia), cu 7-6 (7-5), 6-2.

În finală, Krawczyk şi Olmos vor juca împotriva australiencelor Ellen Perez/Arina Rodionova. În semifinale, acestea le-au învins pe Xenia Knoll (Elveţia)/Vera Lapko (Belarus), 4-6, 6-4, 14-12.
AGERPRES (AS/editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Dezvăluirile unui fost agent CIA despre jocurile de culise din Orientul Mijlociu: „N-ar fi pentru prima dată când face asta”

2 Așa o fi?

3 „I-am livrat șefului Poliției genți pline cu bani. O parte erau pentru Orbán” / Dezvăluirile unui fost interlop din Budapesta

4 Foarte interesante amănunte...

5 Lumea rămâne fără petrol? / Ce spune Goldman Sachs