Tenis: Monica Niculescu va juca în semifinalele turneului ITF de la Himki (Rusia)

Jucătoarea română de tenis Monica Niculescu s-a calificat, joi, în semifinalele turneului ITF de la Himki (Rusia), dotat cu premii totale de 100.000 de dolari, după ce a învins-o pe sârboaica Ivana Jorovic, cap de serie numărul opt, cu 6-3, 6-1.

Niculescu (30 ani, 64 WTA), principala favorită, s-a impus într-o oră şi 23 de minute.

Monica o mai învinsese pe Jorovic (20 ani, 234 WTA) în singura confruntare de până acum, în 2016, la Poitiers (ITF, 100.000 dolari), cu 6-2, 6-2, în primul tur.

Monica Niculescu o va înfrunta în penultimul act pe rusoaica Anastasia Potapova (17 ani, 238 WTA).
AGERPRES (editor: Mihai Ţenea, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...