Tenis: Niculescu şi Gasparian, calificate în semifinalele probei de dublu la Bronx Open (WTA)

Perechea româno-rusă Monica Niculescu/Margarita Gasparian s-a calificat în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de tenis Bronx Open (WTA), de la New York, dotat cu premii totale de 250.000 de dolari, marţi, după ce au învins principalele favorite, Samantha Stosur (Australia)/Shuai Zhang (China), cu 7-6 (4), 6-2.

Niculescu şi Gasparian au obţinut victoria după o oră şi 22 de minute, având procentaje mai bune la ambele servicii.

Învingătoarele şi-au asigurat un cec de 3.435 dolari şi 110 puncte WTA la dublu, iar în penultimul act vor înfrunta câştigătoarele din meciul care opune perechea Raluca Olaru (România)/Zhaoxuan Yang (China) şi învingătoarele din partida Shuko Aoyama (Japonia)/Aleksandra Krunic (Serbia) - Nadia Kicenok (Ucraina)/Laura Siegemund (Germania). AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”