Tenis: Niculescu şi Gasparian, calificate în semifinalele probei de dublu la Bronx Open (WTA)

Perechea româno-rusă Monica Niculescu/Margarita Gasparian s-a calificat în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de tenis Bronx Open (WTA), de la New York, dotat cu premii totale de 250.000 de dolari, marţi, după ce au învins principalele favorite, Samantha Stosur (Australia)/Shuai Zhang (China), cu 7-6 (4), 6-2.

Niculescu şi Gasparian au obţinut victoria după o oră şi 22 de minute, având procentaje mai bune la ambele servicii.

Învingătoarele şi-au asigurat un cec de 3.435 dolari şi 110 puncte WTA la dublu, iar în penultimul act vor înfrunta câştigătoarele din meciul care opune perechea Raluca Olaru (România)/Zhaoxuan Yang (China) şi învingătoarele din partida Shuko Aoyama (Japonia)/Aleksandra Krunic (Serbia) - Nadia Kicenok (Ucraina)/Laura Siegemund (Germania). AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”