Tenis: Niculescu şi Gasparian, calificate în semifinalele probei de dublu la Bronx Open (WTA)

Perechea româno-rusă Monica Niculescu/Margarita Gasparian s-a calificat în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de tenis Bronx Open (WTA), de la New York, dotat cu premii totale de 250.000 de dolari, marţi, după ce au învins principalele favorite, Samantha Stosur (Australia)/Shuai Zhang (China), cu 7-6 (4), 6-2.

Niculescu şi Gasparian au obţinut victoria după o oră şi 22 de minute, având procentaje mai bune la ambele servicii.

Învingătoarele şi-au asigurat un cec de 3.435 dolari şi 110 puncte WTA la dublu, iar în penultimul act vor înfrunta câştigătoarele din meciul care opune perechea Raluca Olaru (România)/Zhaoxuan Yang (China) şi învingătoarele din partida Shuko Aoyama (Japonia)/Aleksandra Krunic (Serbia) - Nadia Kicenok (Ucraina)/Laura Siegemund (Germania). AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor