Tenis: Novak Djokovic s-a operat la mâna dreaptă la o clinică din Elveţia

Tenismanul sârb Novak Djokovic, fost lider mondial ATP, s-a operat la mâna dreaptă într-o clinică din Muttenz, în apropiere de Basel, din cauza unei proeminenţe osoase care îi cauza durere, informează ziarul elveţian Blick, citat de EFE.

Djokovic, cu 12 titluri de Grand Slam în palmares, a revenit anul acesta la Australian Open după o pauză de 6 luni din cauza unor probleme la cotul drept. Sârbul a fost eliminat în faza optimilor de sud-coreeanul Hyeon Chung.

Nici Djokovic şi nici anturajul său nu au făcut declaraţii privind intervenţia chirurgicală, dar ziarul Blick a postat o fotografie în care jucătorul părăsea joi clinica cu mâna bandajată.

AGERPRES/(autor: Teodor Ciobanu, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica asigurările obligatorii de locuință

3 Ce pregătește PSD / Culisele puciului împotriva lui Bolojan

4 SONDAJ Pe cine vor românii premier: Bolojan este pe locul doi în preferințe

5 Noul șef al ITM București, surprins că vine la serviciu cu un Lamborghini de 300.000 de euro. Bolidul nu apare în declarația de avere