Tenis: Radwanska, în turul 2 la Wimbledon

Poloneza Agnieszka Radwanska, nr. 3 mondial, s-a calificat miercuri în turul 2 la Wimbledon, al 3-lea turneu de Mare Șlem al anului, învingând-o cu ușurință, 6-2, 6-1, în mai puțin de o oră, pe jucătoarea ucraineană de tenis Katerina Kozlova, sub acoperișul de pe terenul Central.

Meciul a trebuit să se desfășoară în condiții ''indoor'' din cauza averselor care perturbează de două zile turneul londonez.

Acest meci fusese programat marți, însă din cauza ploii a fost amânat pentru miercuri.

Radwanska, finalistă în 2012 și de două ori semifinalistă (2013 și 2015), va juca în turul următorul cu învingătoarea din meciul care le opune pe jucătoarea italiană Karin Knapp și pe croata Ana Konjuh.

AGERPRES (autor: Teodora Oprea, editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce se întâmplă în Serbia după ce China a pus mâna pe cele mai mari zăcăminte de cupru și aur din Europa

2 Țara în care am ajuns să trăim...

3 Răsturnare de situație / Cine este femeia căreia Epstein i-a lăsat prin testament cea mai mare parte a averii

4 VIDEO Așa o fi? / Imagini din sursă oficială cu un OZN?

5 Țara în care am ajuns să trăim...Citiți în ce buzunare se scurg banii noștri, împrumutați cu dobânzi exorbitante...