Tenis: Rafael Nadal şi Maxime Cressy vor disputa finala turneului de la Melbourne (ATP)

Tenismanul spaniol Rafael Nadal, principalul favorit, şi americanul Maxime Cressy vor disputa duminică finala turneului Melbourne Summer Set (ATP 250), dotat cu premii totale de 521.000 de dolari, informează cotidianul L'Equipe.

Sâmbătă, în semifinale, Nadal a trecut în două seturi, 6-4, 7-5, de finlandezul Emil Ruusuvuori (95 ATP), în timp ce Cressy, jucător de origine franceză (112 ATP), venit din calificări, a furnizat o mare surpriză eliminându-l pe bulgarul Grigor Dimitrov, cu 7-5, 7-6 (9).
AGERPRES (AS/editor: Vlad Constantinescu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 „Nu mor caii când vor câinii” / Mesaj ciudat al Ioanei Dogioiu

2 Calculul defensiv de la Cotroceni. De ce a riscat Nicușor Dan un conflict major cu Ilie Bolojan pentru desemnarea lui Adrian Veștea

3 Tânăra de 28 de ani care a câștigat peste 680.000 de euro la Joker și-a ridicat premiul: „Pentru mine este un nou început”

4 Cu cine a ajuns să se alieze onestul Nicușor Dan pentru a „salva” România...

5 Răsturnare de situație pe scena politică?