Tenis: Sloane Stephens, deţinătoarea trofeului, eliminată în turul al treilea la turneul WTA de la Miami

Jucătoarea americană de tenis Sloane Stephens, numărul 4 mondial, a fost învinsă în două seturi, cu 6-3, 6-3, de germanca Tatjana Maria, duminică, într-o partidă din turul al treilea al turneului WTA de la Miami (Statele Unite), dotat cu premii totale de 9.035.428 dolari.

Stephens, deţinătoarea trofeului la competiţia din Florida, a comis 37 de greşeli neforţate pe parcursul meciului, înclinându-se după o oră şi 34 minute de joc în faţa germancei (locul 69 WTA), pe care reuşise să o învingă în precedentele două întâlniri directe.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?